Wood Eyeglasses 128804-c
Out of stock
Description / Wood Eyeglasses 128804-c
Wood Eyeglasses 128804-c is a stylish Acetate frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 128804-c |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 38 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 21 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | Wood |