Round Eyeglasses 116661-c
Out of stock
Description / Round Eyeglasses 116661-c
Round Eyeglasses 116661-c is a TR-100 frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Goggles4u with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 116661-c |
|---|---|
| Frame Width | 135 mm |
| Eye Height | 43 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 20 mm |
| Temple Size | 136 mm |
| Size | Medium |
| Frame Features | Key Hole |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Round |
| Material | TR90 |