Rectangle Eyeglasses 137884
Out of stock
Description / Rectangle Eyeglasses 137884
Rectangle Eyeglasses 137884 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 137884 |
|---|---|
| Frame Width | 131 mm |
| Eye Height | 35 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Medium |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |
| Color | Black-Printed |