Rectangle Eyeglasses 136120-c
Out of stock
Description / Rectangle Eyeglasses 136120-c
Rectangle Eyeglasses 136120-c are trendy rectangle frames with a modest full rim design that have a basic front and attractive temples with a monkey design. The stunning black or black-purple finish on these frames gives them an amazing touch. These frames are composed of lightweight TR-100 material and can fit a wide range of lenses. Purchase these glasses at the best prices with the promise of a pleasant shopping experience.
More Information
| SKU | 136120-c |
|---|---|
| Frame Width | 136 mm |
| Eye Height | 33 mm |
| Eye Width | 50 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 139 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |