Rectangle Eyeglasses 133033
Out of stock
Description / Rectangle Eyeglasses 133033
Rectangle Eyeglasses 133033 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 133033 |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |
| Color | Black |