Rectangle Eyeglasses 120926-c
Out of stock
Description / Rectangle Eyeglasses 120926-c
Rectangle Eyeglasses 120926-c is a TR-90frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Goggles4u with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 120926-c |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 52 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 142 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |