Pilot Eyeglasses 156352-c
Out of stock
Description / Pilot Eyeglasses 156352-c
Pilot Eyeglasses 156352-c is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 156352-c |
|---|---|
| Frame Width | 145 mm |
| Eye Height | 38 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Pilot |
| Material | TR90 |