Kids Round Eyeglasses 132499-c
Out of stock
Description / Kids Round Eyeglasses 132499-c
Kids Round Eyeglasses 132499-c is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 132499-c |
|---|---|
| Frame Width | 124 mm |
| Eye Height | 43 mm |
| Eye Width | 45 mm |
| Nose Bridge | 14 mm |
| Temple Size | 128 mm |
| Size | Children |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Round |
| Material | TR90 |