Kids Eyeglasses 134044
Out of stock
Description / Kids Eyeglasses 134044
Kids Eyeglasses 134044 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 134044 |
|---|---|
| Frame Width | 112 mm |
| Eye Height | 24 mm |
| Eye Width | 42 mm |
| Nose Bridge | 14 mm |
| Temple Size | 125 mm |
| Size | Children |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |
| Color | Printed-Red |