Rectangle Eyeglasses 125736-c
Out of stock
Description / Rectangle Eyeglasses 125736-c
Rectangle Eyeglasses 125736-c by Goggles4u is a Combination frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Goggles4u with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 125736-c |
|---|---|
| Frame Width | 144 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 148 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | Metal/Polyflex |