G4U 2059-1 Rectangle Eyeglasses 123429-c
Out of stock
Description / G4U 2059-1 Rectangle Eyeglasses 123429-c
G4U 2059-1 Rectangle Eyeglasses 123429-c by Goggles4u is a Combination frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Goggles4u with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 123429-c |
|---|---|
| Frame Width | 153 mm |
| Eye Height | 47 mm |
| Eye Width | 57 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | Metal/Polyflex |