Prescription Sunglasses 133715-c
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 133715-c
Prescription Sunglasses 133715-c is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 133715-c |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 138 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Key Hole |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Round |
| Material | Light Metal |