Daniel/Dorothy by Jonas Paul
In stock
Description / Daniel/Dorothy by Jonas Paul
Daniel/Dorothy by Jonas Paul are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 165147-c |
|---|---|
| Frame Width | 124 mm |
| Eye Height | 32 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Children |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Browline |
| Material | Metal/Polyflex |