Catherine Malandrino Prescription Sunglasses 139452
Out of stock
Description / Catherine Malandrino Prescription Sunglasses 139452
100% Original. Factory Stock. May have minor defects. Original case not included. Sale as no return or no exchange basis. Catherine Malandrino Prescription Sunglasses 139452 is a Combination frame with Plastic Shades.
More Information
| SKU | 139452 |
|---|---|
| Frame Width | 149 mm |
| Eye Height | 51 mm |
| Eye Width | 60 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 134 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Cat-Eye |
| Material | Metal/Polyflex |
| Color | Black-Gold |