Cat Eye Eyeglasses 157821-c
Out of stock
Description / Cat Eye Eyeglasses 157821-c
Cat Eye Eyeglasses 157821-c is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 157821-c |
|---|---|
| Frame Width | 150 mm |
| Eye Height | 44 mm |
| Eye Width | 55 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Xtra Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Cat-Eye |
| Material | TR90 |