BEYU Eyeglasses 7047-c
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
Measurement: 51-17-138
Size: Large
Frame Shape: Browline
Material: Combination
Out of stock
As low as:
Rs. 0.00
As low as:
SKU
7047-c
Gender
Men, Women
Description / BEYU Eyeglasses 7047-c
100% Original. Factory Stock. May have minor defects. Original case not included. Sale as no return or no exchange basis,
More Information
| SKU | 7047-c |
|---|---|
| Frame Width | 137 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 138 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Browline |
| Material | Metal/Polyflex |