Anna Sui Eyeglasses 7029
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
Measurement: 52-17-135
Size: Medium
Frame Shape: Rectangle
Material: TR-100
Out of stock
Rs. 4,993.41
SKU
7029
Color
Brown-Printed
Gender
Women
Description / Anna Sui Eyeglasses 7029
100% Original. Factory Stock. May have minor defects. Original case not included. Sale as no return or no exchange basis,
More Information
| SKU | 7029 |
|---|---|
| Frame Width | 135 mm |
| Eye Height | 33 mm |
| Eye Width | 52 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Medium |
| Frame Features | Rhinestones |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |
| Color | Brown-Printed |